Slogan našeho e-shop

O kávě Jablum

Jamaica Blue Mountain

Nahoře ve vysokých horách Blue Mountains na východě Jamajky, kde úsvit proniká přes ranní opar mlhy, leží Mavis Bank. Malé venkovské městečko. Je místo povznášejícího jamajského "černého zlata", domov Mavis Bank Central Factory. Je to oblast světově oblíbené kávy JABLUM, kávy Jamaica Blue Mountain.

Mavis Bank Factory byla postavena pouze na pěti akrech půdy v roce 1923. Victor C. Munn, anglický zemědelec a výrobce, založil to, co se stalo rodinným obchodem po generace. Ale počátky Blue Mountain kávy se datují již dříve, k 18.století. V roce 1728 bylo britským guvernérem na Jamaice, prineseno z Hispánska trochu sadby vzácné kávy Arabica. Tak se na ostrově zrodilo pěstování kávy.

Její následný pozoruhodný růst by mohl být přisuzován pracovitosti haitských pěstitelů kávy, kteří uprchli z ostrova během revoluce v roce 1790 a také odvaze nově osvobozených jamajských otroků, kteří vstoupili do ticha hor, aby zde začali nové životy.

Jedna věc se stala jistou pro ty, kteří se usídlili v této oblasti - kávové boby, které rostly v Blue Mountain, byly jako žádné jiné. Kávová zrna byla šlechtěna generacemi farmářů, kteří v oblasti Blue Mountain žili.


Tajemství jedinečného zážitku

Mavis Bank zůstává místem, kde se zdá jakoby se zastavil čas. Je to kout světa, kde vymoženosti moderního světa leží tiše stranou nenarušeného uzemí. Klid umocňují zvuky přírody a jen drobné změny teploty. Zrna kávy, obdařená jedinečnou kombinací ideální nadmořské výšky, půdy bohaté na minerály, mírnou oblačností, horským stínem a hojným slunečním svitem, se nechávají v Blue Mountains zrát déle než je jinde obvyklé. Káva JABLUM tak dostává více času pro rozvoj bohaté chuti a aroma. Více času pro rozvoj osobitého charakteru.

Znalci kávy se shodují, že chuť JABLUM - Jamaica Blue Mountain je nádherně exotická. Vyvážená směs prchavé plnosti, sladkosti a mírné acidity. Káva JABLUM to je dlouhotrvající požitek, ukrývající chuť, která se nedá popsat. Tajemství jedinečného zážitku z kávy JABLUM zůstává po generace dobře střeženou tradicí.

To je důvod, proč se káva JABLUM dnes stále řadí mezi nejvyhledávanější a nejlépe hodnocenou kávu na světě. JABLUM je nesrovnatelný zážitek z kávy!